Hakkımızda

Firmamızı tanıyın

MANEKS DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, 1985 yılında uluslararası Demir & Çelik ticareti yapmak amacı ile kurulmuştur.

Firma kuruluşundan bugüne kadar Türk Demir & Çelik sektörüne ithalat ve ihracat konularında hizmet verdiği gibi, aynı zamanda dünya çapında transit ticarette de rol almıştır. Bu süre boyunca MANEKS dünya çapında tanınmış birçok uluslararası Demir & Çelik üreticisi ve tüccarının Türkiye Genel Mümessilliklerini almış ve bu üst düzey ilişkiler sayesinde lojistik ve finansman konularındaki sonsuz tecrübe ve imkanlarını müşterilerine sunabilmiştir. MANEKS, 37 yıllık geçmişi boyunca tüm dünyada 6 milyon tona yaklaşan Demir & Çelik ticareti gerçekleştirmiştir.

 

2012 yılında MANEKS, Maden & Mineraller sahasına da girme kararı almış ve başta demir cevheri olmak üzere, krom ve manganez cevherlerinin de çıkartılması ve satışına başlamıştır. MANEKS Maden & Mineraller, kendi bünyesinde çalıştırdığı uzmanlar, maden mühendisleri ve jeologları ile kendi madencilik operasyonlarını yürütmektedir. Firma aynı zamanda kendine ait olmayan diğer küçük maden işletmelerinden de Fe, Cr ve Mn cevherlerini satın almakta, toplamakta, işlemekte ve ihraç etmektedir.

 

Son olarak da, MANEKS uluslararası ticaret arenasında 30 yıllık tecrübe ve ilişkileri sayesinde, iş ortakları tarafından kendisine sunulan, ve özellikle geri kazanım teknolojileri alanındaki her türlü projeyi değerlendirmekte ve katılımda bulunmaktadır.